Screenshot_1

Тео Волкот откри дека играчите на Арсенал одржале таен состанок во пресрет на дуелот со Манчестер Јунајтед

Арсен Венгер беше доста критикуван во медиумите и помина низ тешка недела после поразот од Олимпијакос, така да според Волкот, оваа победа му е посветена токму него. “Ова е за нашиот менаџер. Ние, играчите, поразговаравме меѓу себе и сакавме да победиме и за фановите. Ова беше стариот Арсенал, ... Повеќе

Screenshot_1

Венгер и Озил за натпреварот со Манчестер Јунајтед

  Арсен Венгер вели дека последнава пресметка со Манчестер Јунајтед е дури и поголема од вообичаено бидејќи двете страни се наоѓаат многу блиску на табелата. ‘Црвените ѓаволи’ на Луис ван Гал моментално се наоѓаат на врвот на Премиер лигата, само три поени пред ‘Топчиите’, a ... Повеќе

Screenshot_2

Налутениот Венгер го брани Оспина, како и својот избор на тим

Арсен Венгер е познат по тоа што во својот 19-годишен мандат во Арсенал никогаш јавно не критикувал некој од своите фудбалери. Секогаш наоѓал начин јавно да го тргне притисокот од своите играчи кои направиле грешки и тоа е негов начин на менаџирање. Така, како и секогаш, и сега не бевме изненадени ... Повеќе

Screenshot_1

Габриел – Мора да останеме смирени против Манчестер Јунајтед

Габриел побара од своите соиграчи да останат смирени во пресрет на дуелот овој викенд против Манчестер Јунајтед, а во исто време изјави дека е тажен поради резултатот против Олимпијакос. Бразилецот е на располагање за дуелот овој викенд по отслужувањето на суспензијата од еден натпревар. ... Повеќе

Arsenal-2015-2016-Puma-Home-Kit

Стани наш член и играј за дрес!

Како и секоја година, за своите членови нудиме награди за најдобрите тројца во официјалната фантази лига на Арсенал Македонија. Победникот на крајот од сезоната ќе добие еден од Пума дресовите за сезонава, додека за второто и третото место исто така ќе бидат доделени награди. Во лигата може ... Повеќе

84149

Освој го новиот Пума дрес!

Како и секоја година, за своите членови нудиме награди за најдобрите тројца во официјалната фантази лига на Арсенал Македонија. Победникот на крајот од сезоната ќе го добие новиот Пума дрес, додека за второто и третото место исто така ќе бидат доделени награди. Во лигата може да пристапи ... Повеќе

10171676_644660598938736_6026772702022512713_n

Средба на навивачи во Будимпешта

Последниот викенд во април се случи и најавуваната средба на навивачи на Арсенал во Будимпешта, каде се дружевме со топчиите од навивачките клубови од Централна и Источна Европа, поточно од Србија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија, Бугарија, Романија, Австрија, Полска и секако, Унгарија. Патот ... Повеќе

gun__1388922907_koscielny_tottenham

Психолошки, посилни сме отсекогаш

Напишано од Џулиен Лауренс Лаурент Кошчелни не е зборлив, ни на теренот нити по медиуми. Обично, дозволува неговите стапала да зборуваат за него и засега добро му оди. Како и да е, после добрата сезона францускиот централен бек кој има 28 години заслужи насловна страна на Арсенал Магазинот. ... Повеќе

Wojciech-Szczesny

Шчесни: Мора веднаш да одговориме на поразот

Војчех Шчесни вели дека многу е важно тимот веднаш да одговори на вчерашниот пораз против тимот Манчестер Јунајтед кој успеа да ја прекине низата од 15 натпревари без пораз на „Топчиите“ на гостински терен. Тимот на Арсенал остана на врвот на табелата и има два бода пред второпласираниот ... Повеќе

foto2-julio9_1373401599

Освој лига – освој дрес

Како и секоја година, за своите членови нудиме награди за најдобрите тројца во официјалната фантази лига на Арсенал Македонија. Победникот на крајот од сезоната ќе го добие гостинскиот дрес, додека за второто и третото место исто така ќе бидат доделени награди. Во лигата може да пристапи ... Повеќе