BswwSEMIAAA_fw0

Објавен трансферот на Дебуши

Матје Дебуши е нов играч на Арсенал. Неговиот трансфер беше повеќе сведен на формалност и се чекаше само Њукасл да купи замена за него. Дваесетиосумгодишниот десен бек во Њукасл мина само година и половина. Францускиот репрезентативец ќе го пополни местото на Бакари Сања, кој реши кариерата ... Повеќе

Arsenal Training Session

Арсенал со силен состав против Борамвуд

Се очекува Арсенал да излезе во силен состав на првиот подготвителен натпревар на Медоу парк против Борамвуд во сабота. Арсен Венгер ќе може да смета на сите играчи кои не настапуваа на Светското првенство во Бразил: Војчех Шчесни, Киран Гибс, Томаш Росицки, Арон Ремзи, Микел Артета, Начо ... Повеќе

Arsenal v Hull City - FA Cup Final

Казорла е среќен во Арсенал

Санти Казорла, кој верува дека трансферот на Алексис Санчез може многу да му помогне на Арсенал да дојде до титулата во Премиер лигата, беше поврзуван со трансфер во Атлетико Мадрид и самиот призна дека разговарал со своите соиграчи од репрезентацијата во врска со животот во Атлетико. Сепак, ... Повеќе

sanchez_2732636b

Алексис Санчез е првото засилување на Арсенал

Алексис Санчез е првото засилување на Арсенал сезонава. Во медиумите веќе неколку недели се шушкаа неговото име, а изминативе два-три дена веќе се знаеше дека неговото пристигнување во Лондон е сведено на формалност. Откако играчот денес ги мина и медицинските прегледи, информацијата беше ... Повеќе

4395660

Ремзи е играч на сезоната

Арон Ремзи е прогласен за играч на сезоната на Арсенал. Тој освои 58 отсто од гласовите на навивачите. Второто и третото место им припадна на партнерите во одбраната Пер Мертесакер и Лорен Кошчелни. Младиот Велшанец имаше одлична сезона и покрај тоа што пропушти дел од неа поради повреди. ... Повеќе

p72-Wenger-kissing-Sagna-2

Сања потврди дека заминува

Бакари Сања во интервју за француски Л’екип потврди дека дефинитивно заминува од Арсенал по истекот на договорот. По седум години минати во Северен Лондон, Сања смета дека е време за нов предизвик. „Повеќе не е тајна, со сигурност заминувам од Арсенал. Потребен ми е нов предизвик. Тие вложија ... Повеќе

476934339-463327

Џек Вилшир: Арсен Венгер ми го исполни сонот да играм на Светското првенство

Џек Вилшир открива дека Арсен Венгер намерно го одлагал неговото враќање на терените со цел да биде целосно фит за Светското првенство. И тој е многу благодарен што Венгер го уверил дека треба да биде трпелив и да чека, со што му помогнал целосно да ја врати формата и да си го исполни сонот ... Повеќе

635369535544520959

Фабијански заминува во Свонси

Полскиот репрезентативец најави дека финалето во ФА купот ќе биде негов последен натпревар во дресот на Арсенал, а денес и официјално беше соопштено дека по истекувањето на неговиот договор на 1 јули, Лукаш кариерата ќе ја продолжи во премиерлигашот Свонси. На официјалниот сајт на Свонси ... Повеќе

1305823170260

Џенкинсон: Најдоброто чувство на светот

Карл Џенкинсон го опиша својот прв гол за Арсенал како „најдоброто чувство на светот“. Десниот бек го постигна својот прв гол на вчерашниот натпревар против Норич, последниот натпревар од сезоната. Голот немаше никакво значење за позицијата на клубот, но му значеше сѐ на младиот Џенкинсон, ... Повеќе

wojciech-szczesny

Шчесни: Би сакал да ја освојам Златната ракавица, но тоа не е најважно

На Војчех Шчесни сигурно нема да му недостасува мотивација во последниот натпревар од сезоната. Тој сака да ја освои наградата „Златна ракавица“. Наградата ја добива голманот кој ќе успее најмногу пати да ја зачува сопствената мрежа на лигашките натпревари, а во моментов Шчесни и Чех имаат ... Повеќе