Laurent-Koscielny-Per-Mertesacker-295626

Последни новости за тимот пред дуелот со Манчестер Јунајтед

Арсен Венгер потврди дека Арсенал ќе биде без Лоран Кошчелни за натпреварот против Манчестер Јунајтед во недела. Дефанзивецот заработи повреда против Олимпијакос во вторникот вечерта и сега ќе биде надвор од терените околу три недели поради истегнувањето. Венгер исто така потврди дека ... Повеќе

073115-Soccer-Arsenal-Theo-Walcott-Santi-Cazorla-PI-JE.vadapt.620.high.0

Тео и Санти со нов договор

По долги преговори и разни шпекулации, конечно е постигнат договор помеѓу напаѓачот и клубот. Двете страни дојдоа до услови прифатливи за сите. Пократ Волкот, својот договор со клубот го продолжи и играчот од средината Санти Казорла. Волкот, кој моментално е играчот со најдолг стаж во клубот, ... Повеќе

gun__1426015733_PL_Asian-trophy_Press-release_

Арсенал го потврди учеството на Barclays Asia Trophy во Сингапур

Премиер лигата, Фудбалската асоцијација на Сингапур и Барклис објавија дека Арсенал, Евертон, Стоук и Сингапур 11 ќе се натпреваруваат на пријателскиот турнир Barclays Asia Trophy, кој ќе се одржи на 15 и18 јули годинава во Сингапур. Сингапур за првпат ќе биде домаќин на овој пријателски турнир кој се ... Повеќе

collage

Габриел е нов играч на Арсенал, Кембел оди на позајмица во Виљареал

Арсенал и Виљареал успеаја да се договорат околу трансферот на централниот дефанзивец Габриел. Бразилецот доаѓа во Лондон за сума помеѓу 12 и 14 милиони фунти, а во спротивен правец оди Џоел Кембел, кој останатиот дел од сезоната ќе го мине во екипата на Виљареал. Габриел Армандо де Абреу, познат ... Повеќе

gun__1406560907_player_profile_chambers1

Беник Афобе потпиша за Вулверхемптон

По одличните настапи за МК Донс, младиот напаѓач на Арсенал одлучи да ја продолжи својата кариера во екипата на Вулверхептон која настапува во втората англиска лига. Беник Афобе е во редовите на Арсенал уште од 2001 година, но нема одиграно ниту еден официјален натпревар за клубот. Афобе импресионираше ... Повеќе

ugl1420120108

Саного на позајмица во Кристал Палас

Младиот напаѓач на Арсенал, Јаја Саного, остатокот на сезоната ќе го помине на позајмица во Кристал Палас. Французинот имаше неколку добри настапи за Арсенал, каде успеа да покаже дел од својот талент, но потребно му е да добие повеќе време за игра, што во моментов не може да го добие. Неколку ... Повеќе

pod-inter-1

Подолски на позајмица во Интер

Лукас Подолски заминува на позајмица во Интер. Германскиот интернационалец заминува во Италија во потрага по поголема минутажа, каде ќе остане до крајот на сезоната. Најновите информации кои доаѓаат од германски „Билд“ велат дека во договорот не постои опција за продажба по истекот на ... Повеќе

Champions-League-Wallpaper-Wide

Арсенал го доби Монако како противник

Денешната ждрепка за осминафиналето во Лигата на шампионите одлучи Арсенал да се сретне со Монако, поранешниот клуб на Арсен Венгер. Овие два клуба претходно се немаат сретнато во европските натпреварувања. Летото Монако беше дел од Емирати купот, каде што францускиот тим славеше победа ... Повеќе

4316134_640px

Пер – Се повлеков од репрезентацијата за да се фокусирам на Арсенал

Пер Мертесакер вели дека се повлекол од репрезентативниот фудбал за да може да се концентрира на освојување на повеќе титули со Арсенал. Мертесакер беше еден од најважните играчи за Германија на Светското првенство ова лето и се повлече од репрезентацијата по освојувањето на златото. Сега, ... Повеќе

479120085-474111

Шчесни: Нема милост за Оспина

Војчех Шчесни вели дека нема да се чувствува лошо доколку Оспина остане на клупа до крајот на својата кариера во Арсенал, нагласувајќи дека новиот голман на Арсенал не е негов пријател. Тврдејќи дека неговата врска со Оспина е поразлична од онаа која ја имаше со неговиот сонародник Лукаш ... Повеќе