BOvX45fCMAAnmqZ.jpg large

Арсенал на необичен начин го промовираше гостинскиот дрес за идната сезона

Веќе подолго време се вртеа различни варијанти за изгледот на гостинскиот дрес за сезоната 2013/2014, а денес Арсенал конечно и официјално го промовираше. Како што беше веќе познато, дресот е ретро варијанта во жолта и сина боја, со крагна. Промоцијата беше најавена како спектакл уште синоќа, ... Повеќе

kok

Кокелин и Џуру одат на позајмица

Арсенал објави дека Франсис Кокелин и Јохан Џуру ќе ја минат наредата сезона на позајмица. Младиот Франсис Кокелин се приклучи на Бундеслигашот Фрајбург за претстојната 2013/14 сезона, додека пак дефанзивецот Јохан Џуру сезоната исто така ќе ја мине во Бундеслигата, но како позајмен играч ... Повеќе

fredrik-ljungberg-jempol

Фреди Љунгберг во улога на амбасадор на Арсенал

Од клубот потврдија дека ја обновуваат соработката со Фреди Љунгберг и дека Швеѓанецот се враќа во Арсенал, но овојпат во улога на амбасадор на клубот. Поранешниот Шведски интернационалец ќе биде една од главните фигури во реализацијата на плановите на клубот за меѓународно проширување. Директорот ... Повеќе