Screenshot_2

Интервју на Микел Артета со The Gooner

.. и уште четири други фанови од четири различни фан групи.   – Рековте дека оваа сезона ќе бидете сериозни кандидати за Премиер лигата и за Лигата на шампионите. Што е поразлично оваа година? Мислам дека тоа што сме се бореле заедно како тим во некои навистина тешки моменти. Мислам дека ... Повеќе

maxresdefault

Година на змејот

Животот се менува брзо за Арон Ремзи. Во период од 18 незаборавни месеци тој се докажува како еден од најдобрите играчи од среден ред во Европа, ја пишува историјата постигнувајќи го победничкиот гол во финалето на ФА купот и се жени со својата средношколска љубов. Навистина неверојатно. Арон ... Повеќе

Danny-Welbeck_3199203

Прво интервју на Велбек како играч на Арсенал

Дени Велбек во понеделникот стана петтото засилување на Арсенал во летниот преоден рок, а еве го и неговото прво интервју за клубот: – Дени, како се чувствуваш како нов играч на Арсенал? Многу сум возбуден. Прекрасно е да се биде дел од ваков голем клуб, клуб кој отсекогаш сум го следел во ... Повеќе

proxy

Прво интервју на Оспина

Откако вчера официјално беше објавен трансферот на колумбискиот голман во Арсенал, денес Оспина пристигна во Лондон и го даде своето прво интервју за клубот. – Давид, добредојде во Арсенал. Како се чувствуваш? Ти благодарам. Најпрвин би сакал да им се заблагодарам на сите во клубот што ... Повеќе

20140713-mathieu-flamini

Интервју со Матје Фламини

Во интервју за американски Хафингтон пост, вечерта по промоцијата на новите Пума дресови, Матје Фламини зборува за новото засилување на Арсенал, Алексис Санчез, новата сезона, животот во Лондон и многу други нешта. – Како се чувствуваш по пристигнувањето на Алексис Санчез? Веројатно следен ... Повеќе

mikel-arteta

Интервју со Микел Артета

На претставувањето на новите Пума дресови на Арсенал, gunnerblog направил кратко интервју на Микел Артета, па еве извадоци од истото. – Неговата реакција во врска со трансферот на Алексис Санчез.. Бев навистина среќен. Сите во клубот бевме во исчекување на едно вакво големо засилување. Тој е ... Повеќе

sanchez1

Алексис Санчез – Ќе им покажам на сите зошто сум овде

Алексис вчера потпиша за Арсенал, а еве извадоци од она што го кажа во своето прво интервју за клубот. – Алексис, добредојде во Арсенал. Какво е чувството? Среќен сум што сум овде. Знам дека клубов има менаџер кој многу им помага на своите играчи и се грижи за нив. Дојдов да освојувам титули ... Повеќе

gun__1388922907_koscielny_tottenham

Психолошки, посилни сме отсекогаш

Напишано од Џулиен Лауренс Лаурент Кошчелни не е зборлив, ни на теренот нити по медиуми. Обично, дозволува неговите стапала да зборуваат за него и засега добро му оди. Како и да е, после добрата сезона францускиот централен бек кој има 28 години заслужи насловна страна на Арсенал Магазинот. ... Повеќе

XU6246543_JRA_GERO_2815110b

Интервју на Алан Смит со Оливие Жиру

Првото прашање беше очигледно: „Знаеш ли кој сум јас?“ Го прашав тоа затоа што Арсен Венгер дури двапати го спореди Оливие Жиру со мене. Начинот на кој го предводи нападот, начинот на кој ја гради топката свртен со грб кон голот – токму овде менаџерот на Арсенал гледа сличности со напаѓачот ... Повеќе

gun__1366026948_iliev1

Дејан Илиев: Онаму сум каде секој би посакал да биде

Дејан Илиев признава дека кога за првпат пристигнал на Лондон Колни не можел да поверува на она што го гледа пред себе. Голем отворен простор, високотехнолошки опремени простории и терените, уф терените! Кога седумнаесетгодишниот Македонец стана дел од клуб за кој можел само да сонува, не ... Повеќе