ryomiyaichi

Дневни гласини (15 јули)

За денес имаме гласини поврзани само за двајца играчи, Мијаичи, Грение и повторно Игуаин. Почнуваме со гласините за засилувања. За Игуаин имаме новости и од Шпанија и од Италија. Оние од Шпанија велат дека Реал Мадрид ја зголемил цената на Игуаин. El Confidencial известува дека новата сума која Реал ... Повеќе

Rooney-Higuain-Suarez

Дневни гласини (14 јули)

Повторно во медиумите се зборува само за едни исти играчи. Игуаин, Жервињо, Фелаини, Суарез. Почнуваме со Англија. Сандеј Експрес потсетува дека Фелаини има откупна клаузула од 23,5 милиони фунти сѐ до 23ти август. Доколку Арсенал е сѐ уште заинтересиран за Фелаини и по тој датум, тогаш Евертон ... Повеќе