Arsenal v Hull City - FA Cup Final

Казорла е среќен во Арсенал

Санти Казорла, кој верува дека трансферот на Алексис Санчез може многу да му помогне на Арсенал да дојде до титулата во Премиер лигата, беше поврзуван со трансфер во Атлетико Мадрид и самиот призна дека разговарал со своите соиграчи од репрезентацијата во врска со животот во Атлетико. Сепак, ... Повеќе

Park-ChuYoung1_2670333

Парк Чу-Јонг на позајмица во Ватфорд

Јужнокорејскиот напаѓач на Арсенал, Парк Чу-Јонг премина во Ватфорд на позајмица до крајот на сезоната. 28-годишниот напаѓач, кој премина во Арсенал во август 2011 година, има само 7 настапи за Арсенал, а минатата сезона ја помина на позајмица во Селта Виго каде настапи на 21 натпревар и постигна ... Повеќе

article-2503365-195EC30D00000578-515_634x442

Дневни гласини (14 јануари)

Сè посериозни се гласините кои го поврзуваат големиот талент на германскиот фудбал, Јулиан Дракслер со Арсенал. По Јан Еге Фјортофт, германскиот аналитичар на Скај Германија, сега и други респектабилни новинари се огласија дека големи се шансите играчот на Шалке да премине во Арсенал. Рафаел ... Повеќе

emmanuel-frimpong_2085193i

Дневни гласини (13 јануари)

Арсенал е повторно присутен во шпанските медиуми. Според АС, Арсенал е заинтересиран за уште еден играч на Атлетико Мадрид, а тоа е десниот бек Хави Манкиљо. Иако 19-годишниот бек има само 2 настапи за Атлетико, се претпоставува дека од Арсенал воспоставиле контакт со неговиот агент. Сандеј ... Повеќе

Chelsea v Arsenal - Premier League

Дневни гласини (11 јануари)

Еден трансфер период не би бил исполнет доколку не постојат гласини во кои се поврзува Гуркуф со Арсенал. Имено, Експрес пишува дека Арсенал е во преговори со Лион околу трансферот на Гуркуф. Лион би сакал да се ослободи од Гуркуф поради високата плата, а Арсенал би можел да го доведе Французинот ... Повеќе

griezmann1

Дневни гласини (10 јануари)

Во денешните гласини повторно се спомнува Мората, а од Шпанија ни доаѓаат гласини и за Гризман од Реал Сосиедад. Останатите играчи кои се поврзуваат со Арсенал се Џовинко и Соломон Рондон. Иако Анчелоти изјави дека Мората нема да го напушти Реал Мадрид, а Венгер изјави дека Арсенал не е заинтересиран ... Повеќе

Serge-Gnabry

Дневни гласини (9 јануари)

Денеска Венгер изјави дека со повредата на Волкот можеби ќе биде приморан да биде активен на трансфер пазарот, па во очекување се нови гласини за напаѓачи. Во денешните гласини од напаѓачите ги имаме Џексон Мартинез, Алваро Мората и Мичи Бачуи, а останатите играчи кои се спомнуваат се стоперите ... Повеќе

tumblr_mdciolMbXF1r38fbro1_1280

Дневни гласини (8 јануари)

Остануваат уште 5 дена до наредниот натревар на Арсенал, така да погледите се главно насочени на гласините поврзани со трансфер пазарот. Сите гласини се однесуваат за напаѓачи со исклучок на онаа за Холанѓанецот Виргил ван Дијк чија природна позиција е стопер. Експрес пишува дека Арсенал ... Повеќе

SOCCER-ENGLAND_84

Росицки: Тео има одличен осет за гол

Томас Росицки го пофали Тео Волкот за неговиот развој во еден од најопасните напаѓачи во Премиер лигата. Англискиот интернационалец му се приклучи на Арсенал од Саутемптон на 16-годишна возраст и прерасна во вистинска ѕвезда како за клубот, така и за репрезентацијата. Волкот постигна два ... Повеќе

kieran-gibbs_4

Гибс: Божиќниот период е немилостив

Киран Гибс изгледаше разочарано зборувајќи за нерешениот резултат против Челзи во понеделникот навечер. Бекот беше еден од најдобрите играчи во нападот на Арсенал на дождливиот Емирати каде што гостинските фудбалери го издржаа зголемениот притисок во второто полувреме за да го зачуваат ... Повеќе