article-1382404-0BDC778A00000578-787_634x382

Арон Ремзи признава дека нема постигнато гол веќе долго време

Велшкиот репрезентативец нема постигнато гол од гостувањето кај Хал – дали ќе ја прекине серијата од 12 натпревари без постигнат гол токму против Манчестер Јунајтед? Тој за Мирор вели: “Не знам колку време помина од мојот последен гол. Само знам дека немам постигнато гол оваа сезона ... Повеќе

Screenshot_1

Венгер и Озил за натпреварот со Манчестер Јунајтед

  Арсен Венгер вели дека последнава пресметка со Манчестер Јунајтед е дури и поголема од вообичаено бидејќи двете страни се наоѓаат многу блиску на табелата. ‘Црвените ѓаволи’ на Луис ван Гал моментално се наоѓаат на врвот на Премиер лигата, само три поени пред ‘Топчиите’, a ... Повеќе

Screenshot_2

Налутениот Венгер го брани Оспина, како и својот избор на тим

Арсен Венгер е познат по тоа што во својот 19-годишен мандат во Арсенал никогаш јавно не критикувал некој од своите фудбалери. Секогаш наоѓал начин јавно да го тргне притисокот од своите играчи кои направиле грешки и тоа е негов начин на менаџирање. Така, како и секогаш, и сега не бевме изненадени ... Повеќе

Screenshot_1

Габриел – Мора да останеме смирени против Манчестер Јунајтед

Габриел побара од своите соиграчи да останат смирени во пресрет на дуелот овој викенд против Манчестер Јунајтед, а во исто време изјави дека е тажен поради резултатот против Олимпијакос. Бразилецот е на располагање за дуелот овој викенд по отслужувањето на суспензијата од еден натпревар. ... Повеќе

Laurent-Koscielny-Per-Mertesacker-295626

Последни новости за тимот пред дуелот со Манчестер Јунајтед

Арсен Венгер потврди дека Арсенал ќе биде без Лоран Кошчелни за натпреварот против Манчестер Јунајтед во недела. Дефанзивецот заработи повреда против Олимпијакос во вторникот вечерта и сега ќе биде надвор од терените околу три недели поради истегнувањето. Венгер исто така потврди дека ... Повеќе

4316134_640px

Пер – Се повлеков од репрезентацијата за да се фокусирам на Арсенал

Пер Мертесакер вели дека се повлекол од репрезентативниот фудбал за да може да се концентрира на освојување на повеќе титули со Арсенал. Мертесакер беше еден од најважните играчи за Германија на Светското првенство ова лето и се повлече од репрезентацијата по освојувањето на златото. Сега, ... Повеќе

479120085-474111

Шчесни: Нема милост за Оспина

Војчех Шчесни вели дека нема да се чувствува лошо доколку Оспина остане на клупа до крајот на својата кариера во Арсенал, нагласувајќи дека новиот голман на Арсенал не е негов пријател. Тврдејќи дека неговата врска со Оспина е поразлична од онаа која ја имаше со неговиот сонародник Лукаш ... Повеќе

rsz_1110521879_10152473108392713_3206720183902066937_n

Дени Велбек е ново засилување на Арсенал

Дени Велбек е последното засилување на Арсенал во летниот преоден рок. Дваесетитригодишниот англиски репрезентативец дојде од Манчестер Јунајтед каде забележа 90 настапи, постигнувајќи 20 гола и притоа освојувајќи ја титулата во Премиер лигата. Трансферот изнесува околу 16 милиони фунти, ... Повеќе

Colombia v Greece: Group C - 2014 FIFA World Cup Brazil

Давид Оспина е ново засилување на Арсенал

Колумбискиот репрезентативен голман е нов играч на Арсенал. Дваесетипетгодишниот голман пристигна во Арсенал од екипата на Ница каде што имаше 13 натпревари без примен гол во минатата сезона. Оспина има 44 настапи за својата репрезентација и беше еден од најдобрите поединци на изминатово ... Повеќе

mikel-arteta

Интервју со Микел Артета

На претставувањето на новите Пума дресови на Арсенал, gunnerblog направил кратко интервју на Микел Артета, па еве извадоци од истото. – Неговата реакција во врска со трансферот на Алексис Санчез.. Бев навистина среќен. Сите во клубот бевме во исчекување на едно вакво големо засилување. Тој е ... Повеќе