Watford-vs-Arsenal (1)

Арсен Венгер вели дека нема донесено одлука за својата иднина во Арсенал

Арсен Венгер вели дека сè уште нема донесено одлука за својата иднина и покрај гласините дека ова е негов последен договор со Арсенал. На годишното собрание на клубот кое се одржа неделава, Венгер рече дека ќе биде посветен до последниот ден од договорот, кој истекува во 2017 година, но по натпреварот ... Повеќе

Screenshot_1

Еурелио Гомеш вели дека Петр Чех е како напаѓач за Топчиите

Голманот на Ватфорд, Еурелио Гомеш, вели дека Петр Чех внесе стабилност во одбраната на Топчиите и има преголема важност за составот на Арсенал. Исто така вели дека одбраните кои Петр Чех ги прави имаат значење како и головите на напаѓачите. “Верувам дека тој е како напаѓач за Арсенал и ... Повеќе

Screenshot_1

Алексис Санчез: Не сум размислувал да го напуштам Арсенал – многу сум среќен тука

Алексис Санчез вели дека нема намера да го напушти Арсенал и покрај шпекулациите кои го поврзуваат со трансфер во Реал Мадрид. Чилеанскиот репрезентативец имаше слаб старт на новата сезона по успешното лето каде што го водеше својот национален тим до титула во Копа Америка, но последните ... Повеќе

Screenshot_2

Интервју на Микел Артета со The Gooner

.. и уште четири други фанови од четири различни фан групи.   – Рековте дека оваа сезона ќе бидете сериозни кандидати за Премиер лигата и за Лигата на шампионите. Што е поразлично оваа година? Мислам дека тоа што сме се бореле заедно како тим во некои навистина тешки моменти. Мислам дека ... Повеќе

Screenshot_1

Венгер: Алексис е спремен, Кошчелни повторно на тест

Арсен Венгер изјави дека Лоран Кошчелни може да биде вклучен во составот на Арсенал за патувањето во Ватфорд, поминувајќи ја интернационалната пауза во опоравување од повредата на задна ложа која ја доби на натпреварот против Олимпијакос. Францускиот интернационалец ги помина последните ... Повеќе

Screenshot_1

Нешто повеќе за Алекс Ивоби, кој потпиша нов договор со Арсенал

Алекс Ивоби потпиша нов долгорочен договор со Арсенал. 19-годишниот напаѓач, кој е централна фигура на тимот до 21 година, импресионираше и за првиот тим во подготвителниот период. Беше дел од составот кој отпатува за Сингапур во јули, а го постигна својот прв сениорски гол во Емирати купот, ... Повеќе

harry-new_2194707a

Хари Реднап: Арсенал има одлични шанси за титулата по импресивниот настап против Манчестер Јунајтед

  Хари Реднап го пофали настапот на Арсенал против Манчестер Јунајтед – и смета дека Топчиите имаат големи шанси за титулата во Премиер лига оваа сезона. По променливиот старт на сезоната, Реднап речиси ги отпиша шансите на Арсенал како кандидати за титулата. Но, гледајќи како составот ... Повеќе

Screenshot_1

Тео Волкот откри дека играчите на Арсенал одржале таен состанок во пресрет на дуелот со Манчестер Јунајтед

Арсен Венгер беше доста критикуван во медиумите и помина низ тешка недела после поразот од Олимпијакос, така да според Волкот, оваа победа му е посветена токму него. “Ова е за нашиот менаџер. Ние, играчите, поразговаравме меѓу себе и сакавме да победиме и за фановите. Ова беше стариот Арсенал, ... Повеќе

arsene-wenger-arsenal-press-conference_3348935

Венгер: Предност во борбата за титула со победа над Јунајтед

Топчиите се три поени позади Манчестер Јунајтед и пет позади лидерите на табелата, а во Лигата на шампионите веќе имаат два порази. Но Венгер не се откажува ни од Европа, а верува дека со победа во дуелот против Јунајтед ќе остварат предност во борбата за титула: “Сè уште сме во Лигата на ... Повеќе

KY4LZxL

Рој Кин го критикува нежниот и психички слабиот Арсенал

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, Рој Кин, го обвини Арсенал дека е нежен и психички слаб веднаш после поразот од Олимпијакос во Лигата на шампионите. Сега како телевизиски експерт, Рој Кин вели дека составот на Арсенал има недостаток од цврсти карактери, победници и лидери. Тој ... Повеќе