Arsenal-2015-2016-Puma-Home-Kit

Стани наш член и играј за дрес!

Како и секоја година, за своите членови нудиме награди за најдобрите тројца во официјалната фантази лига на Арсенал Македонија. Победникот на крајот од сезоната ќе добие еден од Пума дресовите за сезонава, додека за второто и третото место исто така ќе бидат доделени награди. Во лигата може ... Повеќе

gun__1426015733_PL_Asian-trophy_Press-release_

Арсенал го потврди учеството на Barclays Asia Trophy во Сингапур

Премиер лигата, Фудбалската асоцијација на Сингапур и Барклис објавија дека Арсенал, Евертон, Стоук и Сингапур 11 ќе се натпреваруваат на пријателскиот турнир Barclays Asia Trophy, кој ќе се одржи на 15 и18 јули годинава во Сингапур. Сингапур за првпат ќе биде домаќин на овој пријателски турнир кој се ... Повеќе

collage

Габриел е нов играч на Арсенал, Кембел оди на позајмица во Виљареал

Арсенал и Виљареал успеаја да се договорат околу трансферот на централниот дефанзивец Габриел. Бразилецот доаѓа во Лондон за сума помеѓу 12 и 14 милиони фунти, а во спротивен правец оди Џоел Кембел, кој останатиот дел од сезоната ќе го мине во екипата на Виљареал. Габриел Армандо де Абреу, познат ... Повеќе

KrystianBielik1_3157817b

Кристијан Бјелик е нов играч на Арсенал

Седумнаесетгодишниот играч од средниот ред доаѓа од екипата на Легија Варшава, а има минато низ младинските категории на Лех Познан. Ова е трет трансфер помеѓу двата клуба, откако претходно од Легија во Арсенал преминаа Војчех Шчесни и поранешниот голман, Лукаш Фабијански. Трансферот на ... Повеќе

gun__1406560907_player_profile_chambers1

Беник Афобе потпиша за Вулверхемптон

По одличните настапи за МК Донс, младиот напаѓач на Арсенал одлучи да ја продолжи својата кариера во екипата на Вулверхептон која настапува во втората англиска лига. Беник Афобе е во редовите на Арсенал уште од 2001 година, но нема одиграно ниту еден официјален натпревар за клубот. Афобе импресионираше ... Повеќе

ugl1420120108

Саного на позајмица во Кристал Палас

Младиот напаѓач на Арсенал, Јаја Саного, остатокот на сезоната ќе го помине на позајмица во Кристал Палас. Французинот имаше неколку добри настапи за Арсенал, каде успеа да покаже дел од својот талент, но потребно му е да добие повеќе време за игра, што во моментов не може да го добие. Неколку ... Повеќе

pod-inter-1

Подолски на позајмица во Интер

Лукас Подолски заминува на позајмица во Интер. Германскиот интернационалец заминува во Италија во потрага по поголема минутажа, каде ќе остане до крајот на сезоната. Најновите информации кои доаѓаат од германски „Билд“ велат дека во договорот не постои опција за продажба по истекот на ... Повеќе

Soccer - Pre-Season Friendly - Boreham Wood v Arsenal - Meadow Park

Олсон потпиша за Митјулан

Младиот играч од средниот ред, Крис Олсон, својата кариера ќе ја продолжи во редовите на дански Митјулан. Швеѓанецот беше на позајмица во данскиот клуб од почетокот на сезоната, а од Митјулан денес потврдија дека Олсон потпишал 3,5-годишен договор со нив. „Би го нарекол малку задоцнет божиќен ... Повеќе

Champions-League-Wallpaper-Wide

Арсенал го доби Монако како противник

Денешната ждрепка за осминафиналето во Лигата на шампионите одлучи Арсенал да се сретне со Монако, поранешниот клуб на Арсен Венгер. Овие два клуба претходно се немаат сретнато во европските натпреварувања. Летото Монако беше дел од Емирати купот, каде што францускиот тим славеше победа ... Повеќе

maxresdefault

Година на змејот

Животот се менува брзо за Арон Ремзи. Во период од 18 незаборавни месеци тој се докажува како еден од најдобрите играчи од среден ред во Европа, ја пишува историјата постигнувајќи го победничкиот гол во финалето на ФА купот и се жени со својата средношколска љубов. Навистина неверојатно. Арон ... Повеќе