harry-new_2194707a

Хари Реднап: Арсенал има одлични шанси за титулата по импресивниот настап против Манчестер Јунајтед

  Хари Реднап го пофали настапот на Арсенал против Манчестер Јунајтед – и смета дека Топчиите имаат големи шанси за титулата во Премиер лига оваа сезона. По променливиот старт на сезоната, Реднап речиси ги отпиша шансите на Арсенал како кандидати за титулата. Но, гледајќи како составот ... Повеќе

Screenshot_1

Тео Волкот откри дека играчите на Арсенал одржале таен состанок во пресрет на дуелот со Манчестер Јунајтед

Арсен Венгер беше доста критикуван во медиумите и помина низ тешка недела после поразот од Олимпијакос, така да според Волкот, оваа победа му е посветена токму него. “Ова е за нашиот менаџер. Ние, играчите, поразговаравме меѓу себе и сакавме да победиме и за фановите. Ова беше стариот Арсенал, ... Повеќе

arsene-wenger-arsenal-press-conference_3348935

Венгер: Предност во борбата за титула со победа над Јунајтед

Топчиите се три поени позади Манчестер Јунајтед и пет позади лидерите на табелата, а во Лигата на шампионите веќе имаат два порази. Но Венгер не се откажува ни од Европа, а верува дека со победа во дуелот против Јунајтед ќе остварат предност во борбата за титула: “Сè уште сме во Лигата на ... Повеќе

KY4LZxL

Рој Кин го критикува нежниот и психички слабиот Арсенал

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, Рој Кин, го обвини Арсенал дека е нежен и психички слаб веднаш после поразот од Олимпијакос во Лигата на шампионите. Сега како телевизиски експерт, Рој Кин вели дека составот на Арсенал има недостаток од цврсти карактери, победници и лидери. Тој ... Повеќе

article-1382404-0BDC778A00000578-787_634x382

Арон Ремзи признава дека нема постигнато гол веќе долго време

Велшкиот репрезентативец нема постигнато гол од гостувањето кај Хал – дали ќе ја прекине серијата од 12 натпревари без постигнат гол токму против Манчестер Јунајтед? Тој за Мирор вели: “Не знам колку време помина од мојот последен гол. Само знам дека немам постигнато гол оваа сезона ... Повеќе

Screenshot_1

Венгер и Озил за натпреварот со Манчестер Јунајтед

  Арсен Венгер вели дека последнава пресметка со Манчестер Јунајтед е дури и поголема од вообичаено бидејќи двете страни се наоѓаат многу блиску на табелата. ‘Црвените ѓаволи’ на Луис ван Гал моментално се наоѓаат на врвот на Премиер лигата, само три поени пред ‘Топчиите’, a ... Повеќе

Screenshot_2

Налутениот Венгер го брани Оспина, како и својот избор на тим

Арсен Венгер е познат по тоа што во својот 19-годишен мандат во Арсенал никогаш јавно не критикувал некој од своите фудбалери. Секогаш наоѓал начин јавно да го тргне притисокот од своите играчи кои направиле грешки и тоа е негов начин на менаџирање. Така, како и секогаш, и сега не бевме изненадени ... Повеќе

Screenshot_1

Габриел – Мора да останеме смирени против Манчестер Јунајтед

Габриел побара од своите соиграчи да останат смирени во пресрет на дуелот овој викенд против Манчестер Јунајтед, а во исто време изјави дека е тажен поради резултатот против Олимпијакос. Бразилецот е на располагање за дуелот овој викенд по отслужувањето на суспензијата од еден натпревар. ... Повеќе

Laurent-Koscielny-Per-Mertesacker-295626

Последни новости за тимот пред дуелот со Манчестер Јунајтед

Арсен Венгер потврди дека Арсенал ќе биде без Лоран Кошчелни за натпреварот против Манчестер Јунајтед во недела. Дефанзивецот заработи повреда против Олимпијакос во вторникот вечерта и сега ќе биде надвор од терените околу три недели поради истегнувањето. Венгер исто така потврди дека ... Повеќе

073115-Soccer-Arsenal-Theo-Walcott-Santi-Cazorla-PI-JE.vadapt.620.high.0

Тео и Санти со нов договор

По долги преговори и разни шпекулации, конечно е постигнат договор помеѓу напаѓачот и клубот. Двете страни дојдоа до услови прифатливи за сите. Пократ Волкот, својот договор со клубот го продолжи и играчот од средината Санти Казорла. Волкот, кој моментално е играчот со најдолг стаж во клубот, ... Повеќе